Jak każda kobieta, w dniu ślubu chcesz przepięknie wyglądać. Dlatego oprócz wizyty u fryzjera czy manicurzystki zaplanuj spotkanie również z kosmetyczką. To ważne, ponieważ nawet najlepiej zrobiony makijaż nie będzie efektownie wyglądał na zmęczonej i szarej twarzy.

Jeśli codziennie nie masz czasu by porządnie zadbać o swój wygląd, to na ślub musisz przygotować swoją buzię, aby była promienna, gładka i zadbana.

Pierwsza wizyta

Do kosmetyczki najlepiej udać się na 3-4 miesiące przed planowaną ceremonią, aby dokładnie zaplanować harmonogram zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających. Część  z nich może być inwazyjna i chwilowo podrażniać skórę, dlatego lepiej je wykonać wcześniej. Dodatkowo może się okazać, iż niektóre trzeba zrobić w serii, dlatego potrzebny jest czas na ich powtórzenie. Na pierwszej wizycie specjalista dokładnie obejrzy Twoją twarz, oceni kondycję skóry i zaproponuje „plan naprawczy”. Jeśli regularnie chodzisz do kosmetyczki i odpowiednio dbasz o cerę, prawdopodobnie nie będziesz musiała poświęcać prze ślubem dużo czasu na „porządki” w swoim wyglądzie.

Złuszczanie

Zabiegi złuszczające wykonywane są fizycznie (np. laserem), za pomocą peelingów chemicznych lub urządzeń mechanicznych (np. kawitacja, mikrodermabrazja). Mają one na celu usuniecie martwego naskórka i zmniejszenie porów, dzięki czemu skóra jest wygładzona, a aktywne składniki zawarte w kremach, serum czy maseczkach lepiej się wchłaniają. Skóra potrzebuje czasu na regenerację. Często jest tak, że aby uzyskać pożądany efekt, niezbędne jest więc kilkukrotne powtórzenie zabiegu. Dlatego nie odwlekaj wizyty u kosmetyczki na ostatnią chwilę. Jeśli odwiedzisz gabinet odpowiednio wcześnie, wraz ze specjalistą opracujecie szczegółowy plan oczyszczania i złuszczania, dostosowany do rodzaju i kondycji Twojej  cery.

Intensywne nawilżanie i odżywianie

Praktycznie każdy rodzaj cery potrzebuje dogłębnego nawilżania. Zabiegi zaproponowane przez kosmetologa dodatkowo wygładzą zmarszczki mimiczne, unormują pracę gruczołów łojowych i poprawią elastyczność skóry. Najczęściej polecane są te na bazie kwasu hialuronowego, sonoforeza lub maski algowe.

Codzienna pielęgnacja

Aby podtrzymać jak najdłużej efekt zabiegów kosmetycznych, musisz dbać o codzienną pielęgnację skóry. Stosuj dobre, dostosowane do Twojej cery kremy (nie zapominaj o okolicach oczu!), maseczki czy serum. Pamiętaj o codziennym, dokładnym demakijażu twarzy. Pij dużo wody i zadbaj o codzienna dietę – one też mają niebagatelny wpływ na kondycję Twojej skóry.

O tym pamiętaj:

  1. Zadbaj o piękną oprawę oczu – na kilka dni przed ślubem zafunduj sobie hennę oraz regulację brwi.
  2. Pamiętaj o depilacji. Gładkie ciało to absolutna konieczność nie tyko podczas wesela, ale i nocy poślubnej.
  3. Nie zapominaj o dłoniach – je również warto poddać peelingowi oraz intensywnym zabiegom odżywczym. Piękny manicure to obowiązek!
  4. Warto rozważyć opcję peelingu całego ciała, zwłaszcza jeśli Twoja sukienka jest mocno powykrawana.
  5. Umów się na wizytę do dentysty. Nawet zwykłe zabiegi ściągania kamienia i osadu wybielą Twoje zęby.