Czym jechać do ślubu? Wybór jest ogromny: samochód sportowy, zabytkowy, kilkumetrowa limuzyna… Na co zwrócić uwagę przy wynajmie pojazdu?

Auto jest jednym z elementów, który bezwzględnie powinien komponować się z oprawą uroczystości ślubnej. To bardzo istotna kwestia, gdyż pojazd towarzyszy Parze Młodej w drodze do kościoła a potem sali weselnej. Często Nowożeńcy korzystają z samochodu jadąc na sesję plenerową, czy też do miejsca, w którym spędzają noc poślubną.

Pierwszym krokiem do podjęcia decyzji o wyborze auta powinno być określenie, jaki typ ślubu jest planowany: nowoczesny a może w stylu retro? Na tej podstawie łatwiej jest wybrać odpowiedni model. Następną kwestią do przemyślenia jest ilość osób, która musi się zmieścić do samochodu: czy auto jest dedykowane tylko Parze Młodej, czy mają się nim przemieszczać również rodzice lub świadkowie?

Samochód wujka a może z wypożyczalni?

Jeśli budżet ślubny jest wyjątkowo napięty, warto pomyśleć o wykorzystaniu samochodu kogoś z rodziny czy przyjaciół. Ta opcja jest jednak do przyjęcia pod warunkiem, że wyjdzie z inicjatywy właściciela pojazdu. Szofer musi zadbać o czystość auta i swój nienaganny wygląd. Powinien wykazać się też większą niż inni goście dyspozycyjnością, a nawet powstrzymać się od spożywania alkoholu. Nie każdemu taka opcja się podoba, więc jeśli propozycja nie pada, warto przemyśleć kwestię wypożyczenia samochodu. Troszkę to wprawdzie kosztuje, ale naszym zdaniem warto wziąć pod uwagę taki wydatek  przy tworzeniu kosztorysu weselnego.

Samochód zabytkowy

Idealny, jeśli Para Młoda zaplanowała ślub w bardzo modnym ostatnimi czasy stylu retro. Samochody zabytkowe to ponadczasowa elegancja  i klasa. Do wyboru jest szeroka gama pojazdów, począwszy od Syrenki czy Wołgi, poprzez Ferrari250 GTo, aż po luksusowego Bentley’a R Type lub typowo amerykańskiego Cadillaca. Auto w stylu retro często jest niewielkie, dlatego warto wcześniej sprawdzić, czy będzie ono dla podróżujących wygodne (jeśli suknia Panny Młodej jest wyjątkowo rozkloszowana, może być problem z pomieszczeniem kreacji we wnętrzu pojazdu). Trzeba pamiętać, że ten typ samochodu nie pasuje do elementów oprawy weselnej w stylu modernistycznym.

Źródło: http://momentcar.com

Samochód nowoczesny

Doskonały wybór dla par, kochających elegancję w modernistycznym wydaniu. Wybór najczęściej pada na pojazdy marki Porsche, Ferrari, BMW, Mercedes czy Chrysler. Oczywiście im pojazd wyższej klasy, tym cena za wypożyczenie większa. Samochody tego typu z pewnością przykuwają uwagę i pasują do luksusowej oprawy weselnej. W lecie Nowożeńcy często decydują się na nowoczesne kabriolety z rozsuwanym dachem. Przy wyborze tego typu pojazdu warto jednak uwzględnić niepewne warunki pogodowe.

Źródło: www.weselezklasa.pl

Limuzyny

Kilkumetrowe limuzyny to propozycje dla wymagających par, którym zależy na zrobieniu wrażenia na gościach. Mieszczą one zazwyczaj około 7 osób, więc podróżować można z rodzicami czy świadkami. Wnętrze samochodu jest przestronne, a wyposażenie obejmuje często barek z gotowymi drinkami.

Źródło:www.weselezklasa.pl

Na co zwrócić uwagę?

Decydując się na samochód z wypożyczalni trzeba sprawdzić, czy firma która go oferuje jest faktycznie rzetelna i dysponuje sprawnymi pojazdami. Niektóre przedsiębiorstwa proponują jazdę próbną połączoną ze szczegółową instrukcją obchodzenia się z autem. Należy dokładnie

określić czas wypożyczenia: czy będą to 3-4 godziny, czy samochód ma być do dyspozycji Pary Młodej przez całą noc?  Prowadząc rozmowę z pracownikami wypożyczalni powinno się dodatkowo poruszyć następujące kwestie:

  1. Czy w cenę wynajmu wchodzi również dekoracja pojazdu? Musi ona współgrać z innymi elementami oprawy weselnej.
  2. Jak będzie ubrany szofer?
  3. Czy przewidziana jest opcja auta zastępczego? Niestety nieszczęścia się zdarzają, a zarezerwowany wcześniej samochód może się zepsuć tuż przed uroczystością. Dlatego warto pomyśleć o rozwiązaniu awaryjnym.
  4. Ile wynosi zaliczka (bezzwrotna w przypadku odwołania rezerwacji) lub zadatek (który można odzyskać) za wypożyczenie samochodu? Najczęściej jest to kwota 30-50% wartości zamówienia.
  5. Kto ponosi koszty paliwa? Czy są one wliczone w cenę?