Prezenty dostają głownie Młodzi, ale coraz częściej Nowożeńcy myślą o drobnych upominkach dla gości, za pomocą których chcą podziękować weselnikom za przybycie na uroczystość.

Planując upominki weselne dla rodziny i przyjaciół, warto pomyśleć o drobiazgach, jednakowych dla wszystkich. Oto nasze propozycję:

  1. Coś na ząb – bakalie, czekoladki, ciasteczka z wróżbą czy inne słodkości sprawdzają się zawsze. Małe słoiczki dżemów czy miodów będą pasowały dla gości wesela w stylu rustykalnym.
  2. Procenty w mini-wydaniu – niewielkie buteleczki wina z personalizowaną etykietą również zdają egzamin. Do ozdobnych flaszeczek możecie też wlać nalewkę własnej roboty.
  3. Lokalne pamiątki – idealne w sytuacji, gdy wesele organizowane jest w regionie, w którym nie mieszkają goście weselni. Takie upominki sprawią, że będą oni na długo pamiętali miejsce, w którym świętowali Wasze zaślubiny.
  4. Świece zapachowe – jeśli wybierzecie subtelną nutę zapachową i oryginalny kształt, świeca zapachowa będzie przyjemnym i funkcjonalnym upominkiem.
  5. Sadzonki roślin doniczkowych – jako symbol nowej drogi życia Nowożeńców. To z pewnością oryginalny i ciekawy upominek, który doceni każdy gość.
  6. Zdjęcie z Waszego ślubu – w dobie dzisiejszej zaawansowanej techniki, zdjęcia można wywołać bardzo szybko – dlatego można je sprezentować gościom jeszcze tego samego dnia.
  7. Spersonalizowany magnes na lodówkę – Wasze zdjęcie, imiona, data ślubu oraz napis „DZIĘKUJEMY” – tyle wystarczy. Tak zaprojektowany magnes będzie gościom przypominał przez wiele lat o Waszym ślubie.
  8. Oryginalny wachlarz – zwłaszcza jeśli wesele organizujecie w miesiącach letnich. Temu upominkowi na pewno goście nie odmówią oryginalności.
  9. Gwizdek z napisem „Kibicujcie nam w małżeństwie”  – upominek z humorem i fajnym przesłaniem. Możecie mieć pewność, że o tym prezencie będzie głośno.
  10. Lampiony szczęścia – puszczane w dniu ślubu mają przynieść Młodym szczęście. Podarowane gościom – będą miłym wspomnieniem Waszej uroczystości.

Kiedy wręczać gościom upominki? Opcji jest kilka. Możecie je ustawić na stolach, przy talerzykach – w ten sposób zaskoczycie milo weselników już na samym początku imprezy. Innym sposobem jest wniesienie prezentów np. przez kelnerów  i rozdanie ich w trakcie zabawy. Można też wręczyć upominki po weselu, żegnając się z rodziną czy przyjaciółmi.