W ostatnim czasie coraz więcej par decyduje się na zdjęcia narzeczeńskie. Wraz ze ślubnym fotoreportażem oraz sesją plenerową są wyjątkową pamiątką na całe życie. Oprócz standardowych pytań, kiedy, gdzie i jak się oświadczyć, przed ślubem często pojawia się więc jeszcze czwarte: jak uwiecznić ten wyjątkowy czas? Bez względu na to, czy macie wspólne fotografie z dnia oświadczyn, czy też nie, warto pomyśleć o sesji narzeczeńskiej. Dlaczego spotkanie z fotografem to dobry pomysł? Jak się na nie przygotować? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które Wam w tym pomogą!

Sesje narzeczeńska – czy to dobry pomysł?

Zdecydowanie tak! W ten sposób zatrzymacie piękne wspomnienia, a przy okazji zyskacie też ładne zdjęcia, które możecie potem kreatywnie wykorzystać – na przykład do przygotowania spersonalizowanych zaproszeń ślubnych. Poza tym sesja narzeczeńska to idealna okazja, aby zapoznać się ze ślubnym fotografem. To również ciekawe doświadczenie i kilka godzin dobrej zabawy. Sprawdźcie, jak wszystko zorganizować!

Na co zwrócić uwagę, wybierając fotografa?

Na sesję narzeczeńską najlepiej wybrać fotografa, z którym chcielibyście współpracować również na ślubie. Dzięki temu będziecie mogli sprawdzić w praktyce, jak Wam się razem pracuje. Dobrze, żeby była to osoba, która w jakiś sposób Wam pasuje – z jaką macie od początku dobry kontakt oraz jest między Wami nić porozumienia. Dzięki temu będziecie w stanie się rozluźnić, a zdjęcia wyjdą bardzo naturalnie.

Poza tym każdy fotograf ma swój własny styl pracy:

  • lepiej czuje się w fotografii studyjnej albo plenerowej,

  • preferuje zdjęcia stylizowane albo ujęcia lifestyle’owe,

  • w odmienny sposób operuje światłem,

  • proponuje inne ustawienia,

  • inaczej obrabia fotografie.

To wszystko składa się na efekt końcowy. Jeśli więc znacie fotografa, którego prace Wam się podobają – idealnie. Jeśli nie, koniecznie obejrzyjcie wcześniej portfolio – praktycznie każda pracownia fotograficzna ma je na swojej stronie internetowej. Podczas spotkania warto także porozmawiać chwilę o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Sekretem udanych zdjęć jest przecież dobra współpraca.

Jakie miejsce będzie najlepsze na romantyczną sesję narzeczeńską?

Tutaj – podobnie, jak w przypadku oświadczyn – liczy się Wasz pomysł. Miejsce może być tak naprawdę dowolne. Możecie umówić się tam, gdzie odbyły się Wasze zaręczyny, ale nie jest to konieczne. Sprawdzi się zarówno malowniczy plener, wielkomiejska sceneria, jak i wnętrze Waszego domu. Jeśli najbardziej lubicie studyjne kadry, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować to w ten właśnie sposób.

Zastanówcie się też, czy obecność innych osób podczas sesji nie będzie dla Was krępująca. Jeśli tak, wybierzcie na zdjęcia jakąś zaciszną, romantyczną lokalizację – na przykład:

  • ładny kawałek lasu,

  • piaszczystą plażę,

  • drewniany pomost nad jeziorem,

  • boczną uliczkę Starego Miasta pełną kolorowych kamieniczek albo miejską aglomerację o wschodzie słońca.

O tak wczesnej porze spokojnie jest nawet tam, gdzie zazwyczaj jest dużo turystów. Inną ciekawą opcją jest miejsce, które opowiada Waszą wspólną historię. Takie, z którym macie związane szczególne wspomnienia.

W jaki sposób ubrać się na sesję zdjęciową?

Najważniejsze jest, żebyście czuli się swobodnie. W zupełności wystarczą więc casualowe ubrania, które chętnie nosicie na co dzień. Dzięki temu nie będziecie czuli się przebrani – bardzo ułatwi Wam to pozowanie przed obiektywem. Dobrym pomysłem jest również przejrzenie inspiracji w Internecie. Wyszukajcie kadry, które podobają Wam się najbardziej i prześlijcie je Waszemu fotografowi. Możecie również opowiedzieć, jak chcielibyście wypaść. Im więcej wskazówek przekażecie przed sesją, tym lepiej. Łatwiej Wam wtedy będzie dobrze się zgrać, a w efekcie powstaną fotografie, które Was zachwycą. A więc – pozostańcie sobą i… bawcie się dobrze!

Właśnie planujecie zaręczyny?

Już dziś odwiedźcie salon jubilerski. Dobrze dobrany pierścionek to podstawa. Ważne, aby się podobał, był wygodny oraz trwały. Dzięki temu złota biżuteria z diamentem będzie piękną pamiątką na lata, a także dodatkiem do codziennych stylizacji. W ACLARI Diamonds znajdziecie wyjątkową kolekcję zaręczynową z białego i żółtego złota, idealną dla miłośniczek klasycznych form, jak również kobiet, które chętniej noszą wyraziste ozdoby!