Wyjazd na narty w ramach podróży poślubnej to ciekawa alternatywa dla wakacji w ciepłych krajach. Większość par decyduje się na słoneczne miejsca i drinki na plaży. Niektórzy jednak wolą ten wyjątkowy czas spędzić nieco inaczej, w troszkę chłodniejszych warunkach. Podróż poślubna zaplanowana na zimę może okazać się równie dobrym pomysłem. Zwłaszcza że są osoby, które zamiast leżenia na plaży wolą aktywny wypoczynek. Wyjazd na narty to w takim wypadku strzał w dziesiątkę. A jak się przygotować na taką podróż? 

Wybór miejsca

Wybór miejsca to kluczowy aspekt. Musimy zastanowić się, gdzie chcemy spędzić naszą podróż poślubną. Oczywiście oprócz krajobrazów i innych atrakcji musimy wziąć pod uwagę warunki do jazdy na nartach. Przede wszystkim trzeba zdecydować czy będzie to Polska, czy raczej inny kraj. Najchętniej wybierane zagraniczne kierunki na narciarskie szaleństwo to Włochy, Austria oraz Słowacja. Nie oznacza to jednak, że na miejscu nie mamy przyzwoitych stoków. W Polsce również znaleźć można wiele ciekawych miejsc do tej zimowej aktywności.

Przygotowanie fizyczne

Przed wyjazdem na narty warto zadbać uprzednio o kondycję fizyczną. Narciarstwo to wbrew pozorom wymagający sport, a zwłaszcza na początku. Jeśli na co dzień prowadzimy siedzący tryb życia, to szczególnie powinniśmy zastanowić nad tą kwestią. Narty to dobra zabawa i dużo przyjemności, jednak bez odpowiedniego przygotowania można nabawić się kontuzji, albo po prostu zakwasów. Takie „atrakcje”, ufundowane już pierwszego dnia mogą zepsuć cały wyjazd i uniemożliwić dalszą aktywność.

Kompletowanie sprzętu i dodatków

Jeśli jesteśmy początkującymi narciarzami, to nie warto inwestować w sprzęt taki jak narty, czy buty. Zwłaszcza jeśli na podróż poślubną wyjeżdżamy daleko — wtedy zabranie ze sobą takiego ekwipunku mogłoby być uciążliwe. Sprzęt można wypożyczyć na miejscu.  Konieczne jest natomiast wyposażenie się w odzież narciarską (kurtka, spodnie) i inne dodatki. Jeśli chodzi o akcesoria odzieżowe zimowe,  to będziemy potrzebować między innymi takich rzeczy jak kominy narciarskie, rękawiczki, czapki, skarpetki oraz bieliznę termiczną. Wszystkie te produkty znaleźć można w ofercie sklepu Decathlon. Szeroki wybór asortymentu z pewnością ułatwi nam kompletowanie całego zestawu. Dodatkowo przydadzą się również gogle, kask i kijki.

Ubezpieczenie narciarskie

Ubezpieczenie warto wykupić zarówno jeśli jesteśmy amatorami, jak i zaawansowanymi narciarzami. Wypadki na stokach zdarzają się bardzo często. Tego typu ubezpieczenie to rodzaj polisy turystycznej, która wspomoże nas finansowo w razie wypadku. Warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli planujemy wyjazd za granicę.

Podróż poślubna nie musi mieścić się w tradycyjnych ramach i odbywać w ciepłych krajach. Wyjazd na narty to również doskonały pomysł na spędzenie wspólnego romantycznego czasu. Trzeba tylko pamiętać o dobrym przygotowaniu zarówno pod kątem fizycznym, jak i doboru sprzętu. Warto zacząć planować taki wyjazd dużo wcześniej, dzięki temu będziemy mieć czas, aby zadbać o wszystkie szczegóły.