Każda Panna Młoda chce w dniu ślubu wyglądać zjawiskowo, nie tylko dlatego, że to jedna z najważniejszych chwil w jej życiu. To również dzień, kiedy wszystkie oczy i obiektywy aparatów fotograficznych skierowane są właśnie na nią. Dlatego planując w szczegółach swoją ślubną stylizację, nie zapomnij o makijażu. Musi on  pasować nie tylko do fryzury, biżuterii czy sukienki, ale również do Twojego typu urody.

Wybierając rodzaj makijażu, który zaprezentujesz podczas ślubu, nie podążaj na siłę za modnymi trendami. Kolory i stylizacje w dziedzinie make-up’u, które aktualnie są na topie, niekoniecznie odpowiadają Twojej karnacji. Dobry makijaż powinien być nie tylko perfekcyjnie wykonany, ale przede wszystkim przemyślany i dopasowany do Twojej urody.

Pani Wiosna

Jej cechą charakterystyczną jest raczej jasny, delikatny odcień karnacji: skóra jest blada o brzoskwiniowym, złotawym odcieniu. Kobiety o tym typie urody mają skłonność do piegów, a ich policzki często są różowe. Włosy posiadają barwę miodową, w ciepłych odcieniach brązu. Oczy natomiast przybierają kolor zielony lub niebieski.

Jeśli jesteś Panią Wiosną, na ślub najlepsze będą dla Ciebie podkłady w tonacji jasnobeżowej, brzoskwiniowej, złocistobrązowej, natomiast róże wybierz rdzawe. Z uwagi na Twój delikatny typ urody, odradzamy stosowanie mocnych, ekstrawaganckich kolorów. Idealne będą dla Ciebie cienie w beżach, złocie i kakao. Na usta polecamy łososiowe szminki lub błyszczyki.

Pani Lato

Pani Lato to typ chłodnej karnacji. Cera jest porcelanowa lub różowa, jasna i delikatna. Włosy są koloru, platynowego blondu lub brązowe i zawsze mają popielaty połysk. Oczy przybierają barwę niebieską, brązową lub zieloną.

Jeśli taki typ urody prezentujesz, do ślubu wybierz podkład w odcieniu porcelanowym, a róż w kolorze łososiowym. Na oczy pasować będą chłodne barwy fiołkowe, mięty, różu, szarości oraz złamane biele. Zdecydowanie odradzamy kolory ziemi, moreli i czerni.

Pani Jesień

Ten typ urody prezentują panie o złocistej oliwkowej cerze, mającej niekiedy odcień kości słoniowej. Włosy są rudawe, marchewkowe lub w kolorze ciepłego, ciemnego blondu oraz brązu. Oczy posiadają barwę brązową lub zieloną.

Panna Młoda o takiej karnacji powinna wybrać odcienie kolorów ciepłych: brąz, złoto, zieleń, beż. Podkład najlepiej aby był różowo – brązowy. Odradzamy wszelkiego rodzaju fioletowe czerwienie i jasne, perłowe barwy. Jeśli jesteś „jesienna”, dobrze będziesz wyglądać w intensywnej pomadce lub błyszczyku.

Pani Zima

Pani Zima wieje chłodem, gdyż taki właśnie typ urody prezentuje. Jej cera jest transparentna, jasna o niebieskawym, porcelanowym odcieniu, choć bywa też oliwkowa. Włosy są zawsze ciemne: ciemnobrązowe lub kruczoczarne. Oczy posiadają ciemną oprawę i mają zdecydowaną barwę: głębokiego brązu, zieleni lub ciemnoniebieskiego.

Pani Zima powinna bazować na chłodnych kolorach. Podkład musi być w kolorze różowo-beżowym lub różowo- brązowym. Jeśli taki typ urody prezentujesz, postaw na pastelowe lub zdecydowane cienie do powiek – Twój make-up może być konkretny i wyrazisty. Pasują do Ciebie szarości, fiolety, czerń, granat a także odcienie srebra, bieli, stali.