Wybór garnituru ślubnego jest dla mężczyzny tak samo ważny jak dla kobiety decyzja zakupowa dotycząca sukni ślubnej. Strój Pana Młodego musi być wyjątkowy, elegancji. Musi też sprawić, aby od mężczyzny emanowała elegancja. Z automatu nasuwa się więc pytanie: jak tego dokonać? Oto kilka wskazówek, które pomogą nam wybrać najmodniejsze garnitury weselne.

Jak rozsądnie wybrać garnitur ślubny?

Przedstawione poniżej wskazówki pomogą Ci  w dużym stopniu dokonać przemyślanego zakupu garnituru ślubnego. Nie oznacza to jednak, że wszystkie są obowiązkowe. Pamiętajmy, że dużo zależy tu od osoby, na której garnitur będzie odpowiednio dobrze leżał. Warto jednak zapoznać się z nimi by nie popełnić fas paux.

Zasada 1 – Garnitur powinien być wygodny i musimy czuć się w nim pewnie

To bardzo ważna rzecz. Nie kupujmy czegoś ze względu na kolorystykę czy cenę lub markę. Garnitur musi pasować do naszej sylwetki ciała. Powinien z jednej strony maskować męskie niedoskonałości, zaś z drugiej sprawić, że nosząc go będziemy czuć, że emanuje od nas elegancja, klasa i styl. Jeżeli takie odczucie uzyskamy to z pewnością dobrze wypadniemy podczas najważniejszego dnia naszego życia.

Zasada 2 – Kolorystyka jest ważna

W pewnym sensie kolorystyka garnituru określa typ naszej osobowości. Konserwatyści chętniej zdecydują się na zakup czarnej wersji. Osoby bardziej odważne wybiorą natomiast opcję granatową lub grafitowa. Oprócz tego warto wiedzieć w jaki sposób dobierać kolorystycznie dodatki do garnituru. Poczytaj na ten temat przed zakupem, aby mieć pełną świadomość jak funkcjonuje tzw. koło barw w męskiej modzie.

Zasada 3 – Rodzaj garnituru ma znaczenie

Istnieje wiele rodzajów garniturów męskich. Do tych najpopularniejszych należą wywodzący się z Wielkiej Brytanii Chacque, w skład którego wchodzi surdut, koszula z podwójnym mankietem, krawat i kamizelka. Zwieńczenia dzieła dopełniają skórzane buty. Pozostałe dwie opcje to nieco bardziej współczesne: smoking i frak.

Zasada 4 – Dodatki do garniturów

W przypadku garniturów warto pomyśleć o dodatkowych akcesoriach – przy czym pamiętajmy, co za dużo to niezdrowo. Pozycje obowiązkowe to oczywiście dobrze dobrany krawat lub muszka, skórzane buty i koszula.  Wisienką na torcie będzie elegancki zegarek, koniecznie w stylu klasycznym, ze skórzanym paskiem.

Zasada 5 – W jakim okresie kupić garnitur?

W tak postawionym pytaniu chodzi nie tylko o zakup po optymalnej cenie. Pamiętajmy, że garnitury z reguły najtańsze są po Nowym Roku, przed okresem studniówki. Dlaczego? Ponieważ część producentów dokonuje tzw. “czyszczenia magazynów” przed wprowadzeniem nowych kolekcji ślubnych. Inną kwestią jest to, że forma mężczyzny ma znaczenie. Panowie ze skłonnością do tycia, lub tacy, którzy planują przed ślubem zrzucić kilka zbędnych kilogramów powinni zdecydować się na zakup 2-3 tygodnie wcześniej.