Pokaz fajerwerków nada hucznemu weselu szczególnego uroku. Nie zawsze jest możliwość zorganizowania tego spektakularnego show, ale jeśli dysponujecie przestrzenią w okolicy sali weselnej, możecie rozważyć taką opcję.
W naszym kraju, sztuczne ognie kojarzą się z przepychem i luksusem, dlatego stanowią wyjątkową i ekskluzywną atrakcję dla Nowożeńców i ich gości. W szczególny sposób przenoszą weselników w magiczny i kolorowy świat, upamiętniając wyjątkowy dzień, jakim jest ślub. Zdjęcia na ich tle są niepowtarzalne, a wrażenia niezapomniane. Jeśli towarzyszy im dodatkowo indywidualnie dobrana ścieżka dźwiękowa, całe show nabiera wyjątkowego i oryginalnego charakteru. Na co należy wrócić uwagę przy planowaniu wesela z fajerwerkami?

Pokaz z pompą czy zimne ognie?

Jeśli nie stać Was na huczny pokaz pirotechniczny, zdecydujcie się na użycie zimnych ogni, które są bardzo atrakcyjne, a przy tym o wiele tańsze. Po zapaleniu wytwarzają one bardzo dużo efektownych iskier, które są bezpieczne dla otoczenia. Dodatkową ich zaletą jest fakt, że można je użyć we wnętrzu pomieszczenia  np. w momencie krojenia tortu weselnego czy przy pierwszym tańcu Młodej Pary. Jeśli Wasz budżet jest jednak dość elastyczny i dysponujecie odpowiednim miejscem (np. łąka czy duży ogród w pobliżu sali weselnej), wówczas możecie pójść na całość i zorganizować show z pompą. W tym celu najlepiej zatrudnić profesjonalną firmę, zajmującą się organizowaniem takich pokazów zawodowo.

Specjalne zezwolenia

Polskie prawo nie przewiduje sytuacji, by w ciągu roku (poza nocą z 31 grudnia na 1 stycznia) można było oddawać się pasjom pirotechnicznym bez zezwolenia. Dlatego do pokazu sztucznych ogni na weselu będziecie potrzebować specjalnej zgody od Prezydenta Miasta lub władz gminy. Aby ją otrzymać, należy przedstawić między innymi  krótki opis wydarzenia, dokładną ilość i rodzaj środków pirotechnicznych, które zamierzacie wykorzystać. Zezwolenie takie musi także uzyskać firma, które specjalizuje się w pokazach fajerwerków, a dokument jest zawsze bezpłatny.

Uwaga! Każde przedsiębiorstwo pirotechniczne, mające w ofercie pokazy sztucznych ogni, musi posiadać stosowne zezwolenie od wojewody lub koncesję na prowadzenie prac z użyciem materiałów wybuchowych.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Jeśli planujecie zorganizować show samodzielnie, musicie bezwzględnie przestrzegać kilku zasad, aby to co miało być atrakcją, nie przerodziło się w nieszczęście. Po pierwsze kupcie fajerwerki wyłącznie z pewnego źródła.  Zwróćcie uwagę czy produkt ma instrukcję w języku polskim i stosujcie się do zaleceń w niej zawartych.  Sztuczne ognie mogą obsługiwać wyłącznie osoby pełnoletnie.