Każda para chce, aby ich zdjęcia ze ślubu wyszły jak najlepiej. Jednakże wiele z nich nie wie, bądź też jeszcze się nie dowiedziała, co zrobić aby ich zdjęcia wyglądały fenomenalnie. Dlatego też dziś przedstawiamy wam ten poradnik, w którym dowiecie się wszystkiego, co potrzeba!

Lepiej zatrudnić dwóch fotografów, niż jednego

Profesjonalni fotografowie wolą robić zdjęcia ślubne parami. Podczas ceremonii ślubnej lepiej mieć dwie osoby (a nawet i trzy – o tym za chwilę) które uchwycą ,,najważniejszy moment waszego życia”. Oczywiście wiąże się to zapewne z wyższą opłatą, ale według nas lepiej mimo wszystko, aby w razie jakichś problemów nadal był ktoś, kto może zrobić perfekcyjne zdjęcia młodej parze, ponieważ jak już wiadomo, taka okazja po raz drugi się nie powtórzy. Taka pamiątka może też być fajną inspiracją ślubną dla innych par. Pamiętajmy również o rozmowie z fotografem, jakie inspiracje ślubne może nam on przedstawić (jeśli nie mamy pomysłu), jakie ujęcia chcielibyśmy zobaczyć, na czym fotograf powinien się skupić na naszym ślubie bądź też weselu, etc. Dzięki temu unikniemy nieporozumień oraz otrzymamy takie zdjęcia, jakie byśmy chcieli – czyli idealne.

Poproś kogoś z rodziny o ,,amatorskie” zdjęcia

Wiadomo, dobrze zrobione zdjęcia, przez profesjonalnego fotografa są jakością samą w sobie, ale jednakże zrobienie dwóch idealnych zdjęć jest lepsze, niż zrobienie jednego, nieprawdaż? Dlatego też, postaraj się wykorzystać każdą okazję, na zrobienie kilku zdjęć w jednym ,,ujęciu”. Nie mówimy tutaj o tym, żeby aparat podczas ślubu przypominał karabin maszynowy, ponieważ będziesz tylko przeszkadzał w ceremonii, ale zrobienie więcej niż kilka zdjęć na jedno ujęcie na pewno nikogo nie zaboli.

Poproś też, aby przez ślubem porobił zdjęcia testowe

Wiele osób zapomina tak naprawdę o sprawdzeniu swojego sprzętu przed ceremonią ślubną. Jeśli ten ktoś z twojej rodziny posiada dobry aparat cyfrowy, to na pewno będzie w stanie robić zdjęcia próbne, przez co nie da plamy podczas ślubu bądź wesela. Zasugeruj mu również, aby pobawił się różnymi ustawieniami aparatu, oraz żeby na weselu w większości skupiał się na gościach, ponieważ fotografowie zazwyczaj wtedy głównie robią zdjęcia parze młodej.

Spisz umowę z fotografem

Umowa to jedna z najważniejszych spraw podczas zatrudniania profesjonalnego fotografa. Każdy blog weselny trąbi o tym, aby przy wyborze odpowiedniego fachowca, zapytać się czy chce on zawrzeć z nami umowę. Jeśli nie będzie chciał z nami spisać umowy, to jest to albo amator, bądź też oszust, z racji tego że większość profesjonalistów samemu wyjdzie z tą inicjatywą, ponieważ wiedzą że umowa chroni również fotografa przed ustnymi niedopowiedzeniami. Przykładem może być historia dj na ślasku, który nie spisywał umowy, a potem miał duże problemy z odzyskaniem pieniędzy. W końcu dzięki temu, jeśli wasze zdjęcia wyjdą w inny sposób, niż się umawialiście, macie pewien dowód, aby pozwać danego fotografa, bądź też zażądać od niego odpowiedniego odszkodowania. Dlatego też umowa to kolejny element, który sprawi, że nasze zdjęcia ślubne będą wyglądały perfekcyjnie.