W Internecie znajdziemy wiele portali randkowych, które służą do tego, aby szukać partnerów. Ciągle bardzo dużo osób podchodzi nieufnie do tej formy nawiązywania kontaktów. Warto się jednak przełamać i chociażby raz spróbować jak działają takie portale.

Portale randkowe – jak z nich korzystać?

Ktoś, kto nie miał styczności z portalami randkowymi może na początku mieć małą trudność z ich obsługą. W sieci znajdziemy dziesiątki takich portali z przeznaczeniem dla różnych grup odbiorców, jednak ich zasady działania są podobne. Przede wszystkim portale starają się zabezpieczać dane użytkowników tak, aby osoby postronne nie mogły przeglądać zamieszczanych treści. Aby więc móc szukać partnera na portalu najpierw trzeba się zarejestrować. Później przychodzi czas na stworzenie własnego profilu. Jest to swego rodzaju wizytówka, na której pokazujemy główne informacje o sobie. Ważnym elementem profilu sąfotki i to najlepiej wsadzić jakieś erotyczne zdjęcia. Oczywiście ich dodawanie nie jest obowiązkowe jednak profile ze zdjęciami są zdecydowanie częściej dodawane. Jeśli więc zdecydujemy się zamieścić fotografię powinna być ona zbieżna z rzeczywistością. Oprócz tego w profilu zamieszczamy dane o sobie a więc: wiek, miejsce zamieszkania, stan cywilny, wzrost, wykształcenie. Zwykle jest także pole, które pozwala na samodzielne opisanie siebie oraz swoich oczekiwań, co do partnera. Gdy stworzymy swój profil jesteśmy widoczni dla innych. Wyszukiwanie potencjalnych kandydatów na partnerów jest bardzo łatwe dzięki specjalnym wyszukiwarkom, które pozwalają na dobrą selekcję. Możemy przykładowo zaznaczyć, że szukamy kawalera w wieku 30+, z Lublina o wysokim wzroście. W reakcji na takie zapytanie wyświetlą nam się liczne profile odpowiadające preferencjom i już możemy nawiązać kontakt z wybraną osobą.

Na czym polega trudność ze znalezieniem partnera w sieci?

Na portalach randkowych mamy ogromny wybór ilościowy. Często jednak po kilkunastu korespondencjach okazuje się, że trudno nam znaleźć kogoś, z kim rozmowa byłaby przyjemna. Bywa też i tak, że ktoś nas zainteresuje jednak dziękuje nam za kontakt, twierdząc, że poszukuje kogoś innego. Innym razem po obiecującej korespondencji następuję nagle cisza. Równie często bywa tak, że korespondencja jest udana, robimy sobie duże nadzieje a podczas spotkania na żywo czujemy rozczarowanie. Nie należy jednak zrażać się tymi drobnymi niepowodzeniami  tylko próbować dalej. Każdy z nas ma w otoczeniu udane małżeństwa, które właśnie poznały się tą drogą, dlatego warto próbować.

źródło: sex blog