Każdy detal w dniu ślubu ma znaczenie. Mowa tutaj nie tylko o kwestiach organizacyjnych, ale również o dekoracjach, które powinny tworzyć spójną całość i współgrać ze sobą stylem. Na co warto zwrócić uwagę, dekorując kościół?

Styl i estetyka dekoracji

Piękna dekoracja kościoła to przede wszystkim taka, która nie przytłacza, a jedynie podkreśla naturalne zalety wnętrza. Inaczej będzie bowiem wyglądać dekoracja kościoła nowoczesnego, a inaczej tradycyjnego. Przy wyborze dekoracji dobrze jest stawiać na te wysokiej jakości. Korzystając z ozdób wypożyczonych, duże znaczenie ma to, czy nie są zużyte, przybrudzone, uszkodzone, ponieważ ich estetyka wpłynie na odbiór całości.

Trzeba przyjrzeć się także sposobowi ich montażu — szczególnie w przypadku ozdób umieszczonych wzdłuż ławek lub na nich. Nie mogą posiadać ostrych krawędzi ani formy, przez którą łatwo je strącić, wywrócić, potłuc. Natomiast elementy montowane na ławkach powinny być albo wiązane, albo mocowane na przyssawkę. W grę nie może wchodzić ich klejenie czy przybijanie. Dekoracje kościoła na ślub w Luboniu i innych świątyniach należy wybierać z rozmysłem i w przemyślany sposób, kierując się estetyką wystroju.

Kwiaty elementem dekoracji kościoła

W wystroju kościoła ogromne znaczenie odgrywają także kwiaty. Muszą być świeże, niezwiędnięte, dlatego bardzo ważne jest, by firma zajmująca się ich dostarczeniem była solidna, rzetelna i godna zaufania. Również bukiety ślubne w Luboniu,  na które decydują się panie młode, mogą nawiązywać do kwiatów wykorzystanych w dekoracji. Goście z pewnością zwrócą na to uwagę.

Kwiaty, które są niezbędnym akcentem w każdej ślubnej uroczystości, pojawiają się ponadto w butonierce pana młodego i często w butonierkach rodziców pary młodej. Można tworzyć naprawdę piękne i niesamowite kompozycje, również nawiązujące do pory roku, w której ma miejsce cała uroczystość. Najważniejsze, by kwiaty i pozostałe dekoracje nie były przesadzone, a z wyczuciem dopasowane do stylu ślubu, potrzeb pary młodej i samego kościoła.