Skupiając się na detalach swojej stylizacji ślubnej, nie zapomnij o idealnie dobranym biustonoszu. Źle dopasowany nie tylko będzie niewygodny, ale może zepsuć urok i elegancję nawet najpiękniejszej sukni.

Zasada jest prosta: dokonując wyboru sukienki, musisz mieć na sobie stanik, który zamierzasz założyć w dniu ślubu. Każdy model inaczej formuje Twoje piersi i sylwetkę, dlatego jeśli na wesele założysz inny biustonosz niż ten który miałaś na sobie w dniu przymiarki, kreacja może się źle układać i nieefektowanie na Tobie prezentować.

Rozmiar ma znaczenie

Idealny biustonosz nie może być ani za mały, ani za duży. Ten pierwszy spowoduje, że Twoje piersi będą się z niego brzydko „wylewały”, za duży z kolei nie będzie dla biustu dobrym podparciem. Jeśli nie wiesz, jak poprawnie dobrać rozmiar stanika, zwróć się do ekspertki ze sklepu, oferującego wysokiej jakości bieliznę. Lista wydatków ślubnych jest z pewnością długa, ale na dobrym biustonoszu nie oszczędzaj – mimo iż jest niewidoczny, może mieć kluczowe znaczenie w ślubnej stylizacji.

Kolor stanika

Jeśli chcesz mieć sukienkę w tradycyjnym białym kolorze, wybór jest prosty: Twój stanik powinien być tej samej barwy. Jeśli jednak góra sukienki ma przezroczyste wstawki, ramiączka powinny być cieliste lub silikonowe.

Fason biustonosza

Krój stanika musi być dopasowany do sylwetki, rozmiaru piersi i fasonu sukienki. Inny biustonosz będzie Ci potrzebny do głębokiego dekoltu, inny do wyciętych pleców.

Kreacje z odkrytymi ramionami potrzebują modelu z odpinanymi rączkami typu strapless, który efektywnie i stabilnie uniesie piersi. Panie, których natura nie obdarzyła hojnie biustem, a które wybierają sukienkę z głębokim dekoltem, powinny założyć stanik typu push-up lub sylikonowe nakładki, które zasłonią co trzeba, jednocześnie pięknie formując piersi. Wszelkie kreacje z lejących materiałów potrzebują bielizny gładkiej, bezszwowej. Gołe plecy wymagają modelu, w którym zapięcie z tyłu jest obniżone.