Każda para młoda przygotowując swoje wesele chciałaby, by była to niezapomniana uroczystość. Jednym z elementów, który pomoże uświetnić te ważne chwile, są dekoracje sali weselnej czy samochodu. Balony weselne idealnie nadają się do ozdobnych aranżacji. Różnorodność kształtów, kolorów i wielkości sprawia, że każda młoda para wybierze coś w swoim stylu.

Klasyczne balony weselne można wykorzystać na wiele sposobów

Balony weselne kojarzą się z klasycznym kształtem i białym lub złotym kolorem. Prosta forma i jednolity kolor powodują, że bez problemu można je dopasować do pozostałych elementów dekoracyjnych. Idealnie nadadzą się do tego, by zakryć na sali mało atrakcyjne miejsca albo w nieszablonowy sposób podzielić przestrzeń. Można ich użyć zarówno do ozdoby ścian czy sufitu jak i do stworzenia dekoracji na samochodzie.

Nietypowe balony weselne to propozycja dla osób, które lubią wychodzić poza schematy

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów balonów weselnych. Poza tymi o klasycznych kształtach i kolorach można spotkać balony serca, litery, cyfry czy całe napisy. Mogą być małe lub duże, metaliczne, wielokolorowe albo wypełnione konfetti. Stworzenie nieszablonowej aranżacji weselnej staje się dzięki nim bardzo proste.

Różnorodność kształtów i kolorów pozwoli dobrać balony do każdego rodzaju przyjęcia i stworzyć dzięki nim niezapomniany klimat. Mogą stanowić główny element dekoracyjny albo być tylko niewielkim akcentem. Nadają się też do przygotowania tematycznych dekoracji.

Dużą popularnością cieszą się balony weselne w formie całych napisów. Poza stworzeniem unikalnego wystroju sali weselnej mogą stanowić tło do pamiątkowych zdjęć.

Ze względu na stosunkowo niską cenę dużo par decyduje się na stworzenie głównej dekoracji właśnie z balonów. Niewielkim kosztem można wykreować oczekiwany klimat na sali weselnej.

Jak wybrać balony do dekoracji sali weselnej

Im większy wybór, tym trudniej podjąć decyzję. Dlatego dobrym pomysłem jest najpierw określenie rodzaju dekoracji i klimatu, jaki ma panować na sali weselnej, a dopiero później poszukiwanie właściwych balonów weselnych. Warto pamiętać, że balony mogą być nadmuchiwane nie tylko powietrzem, ale także helem. Dzięki temu można ułożyć balonowe bukiety, które umieszczone w stojakach będą przypominać bukiety kwiatów.

Decydując się na nietypowe balony, dobrze jest zrobić jedną główną dekorację, która przyciągnie uwagę gości. Dzięki temu sala będzie estetycznie ozdobiona, a sama dekoracja zostanie lepiej zapamiętana.