Od przebiegu randki zależy dalszy rozwój relacji, dlatego ważne jest, aby wywrzeć jak najlepsze wrażenie na kobiecie w każdy możliwy sposób. Strój to jeden z elementów, który może wiele zdradzić o charakterze i szacunku do innych. Stylizacje powinno się więc dostosować do miejsca, w jakim odbędzie się romantyczne spotkanie oraz osobowości mężczyzny. Ważne, aby strój podkreślał cechy, a nie pełnił rolę przebrania. Jakie marynarki i spodnie będą tutaj odpowiednie?

Czego nie ubierać na pierwszą randkę?

Strój na spotkanie z kobietą może przyjmować różny charakter, w zależności od miejsca, w którym ma się odbyć randka. Casualowe stylizacje sprawdzą się więc na wycieczki w plener czy niezobowiązujący spacer, formalne ubiory będą dobrym rozwiązaniem w przypadku wypadów na miasto, do kina czy teatru. Najważniejsze, aby ubranie było schludne, czyste i zadbane. Pamiętaj, że pod każdym względem musisz być sobą. Aby stylizacja nie stała się przebraniem, powinna być dopasowana do Twojego stylu, nie będzie wówczas powodować dyskomfortu.

Garnitur na randkę – czy to konieczne?

W dobrze dobranym garniturze każdy mężczyzna wygląda szykownie. Nie jest on jednak koniecznym elementem stylizacji na randkę. Wybór tego zestawu będzie uzasadniony, jeśli na co dzień go nosisz lub jeśli wymaga tego miejsce, do którego się wybieracie, na przykład teatr. Zdecydowanie bardziej uniwersalnym strojem będzie zestawienie marynarki z mniej lub bardziej oficjalnymi elementami garderoby. Wystarczy na przykład założyć do niej klasyczne spodnie i gładki T-shirt, aby wyglądać stylowo i na luzie.

Stylizacje na randkę – co do marynarki?

Smart casualowy styl to najlepsze i najbardziej uniwersalne rozwiązanie na randkę. Zestawienie casualowych elementów z bardziej formalnymi częściami stroju, nie będzie wydawać się przesadzone i sztuczne. Marynarki będą tutaj ożywiać stylizację szczególnie, jeśli zdecydujemy się na ich wzorzyste wersje. W tym wypadku dobrze jest unikać zbyt krzykliwych deseni i printów. Najlepiej postawić na delikatny prążek lub kratę. Wzbogacone o wzory elementy stroju najlepiej dobierać do klasycznych spodni, stonowanych T-shirtów czy gładkich koszul. Takie komplety sprawdzą się na spotkaniu w kinie, restauracji czy drinku w barze.

Spodnie dżinsowe na randkę 

Casualowe spodnie dżinsowe mogą uzupełnić randkową stylizację, ważne jednak, aby wybrać wariant klasyczny, bez zbytecznych przetrać czy szarpań. Można wówczas skompletować je z białym T-shirtem i niebanalną marynarką. W chłodniejsze dni można wymienić tradycyjną koszulkę na klasyczny, prosty golf. Dżinsy można także dobrać do białej koszuli lub jej wzorzystego wariantu. Noś, jak lubisz najbardziej.

Koszulę najlepiej zakładać jako narzuconą na gładki T-shirt lub jako samodzielny element górnej części stroju. Pamiętaj, aby nie wybierać koszuli z krótkim rękawem, ponieważ nie wygląda ona efektownie. Jeśli randka odbywa się w cieplejsze dni lub chcesz dodać stylizacji nieco nonszalancji, wybierz koszulę z długim rękawem, a następnie podwiń go na wysokość łokcia.