Na podróż poślubną nowożeńcy wybierają zazwyczaj bardzo odległe i egzotyczne kraje. Są to jednak dość drogie wyprawy, więc kupowane są one głównie w opcji last minute. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się także znane kurorty nad Morzem Śródziemnym. Które z kierunków są więc najpopularniejsze? Podpowiadamy.

Czy warto wybrać się w podróż poślubną last minute?

Podróż poślubna niekoniecznie musi kojarzyć się ze skrupulatnym planowaniem i uważnym wybieraniem miejsca na odpoczynek. Wiele par preferuje wakacje w formule last minute. Ogromną zaletą takich wczasów przede wszystkim wyraźna różnica w cenie. Podróż i wypoczynek może być nawet o połowę tańszy w porównaniu do standardowego kosztu. Tym samym nowożeńcy mogą pozwolić sobie na bardziej luksusowy hotel i dużo lepsze warunki w oddalonym, egzotycznym kraju. Taka wycieczka niekoniecznie musi być zarezerwowana wyłącznie dla bogatych. Najbardziej w takim przypadku liczą się wspomnienia. Zamiast więc przepłacać, warto ten jeden raz zdecydować się na lekkie szaleństwo i wybrać korzystną ofertę last minute.

Jakie kierunki upodobali sobie nowożeńcy na podróż poślubną?

Wśród najpopularniejszych kierunków na podróż poślubną warto wymienić przede wszystkim Grecję, a dokładniej wyspę Rodos. Wakacje w tym miejscu mogą zapaść na długo w pamięć ze względu na wyjątkowy klimat i piękne plaże. Niegdyś znajdował się tutaj sławny Kolos Rodyjski. Obecnie jest to miejsce pełne zabytków, romantycznych widoków i uliczek, przy których znajdują się liczne restauracje. Czas można spędzić zarówno na zwiedzaniu, opalaniu się na plaży, jak i na wyjątkowych rejsach statkiem wokół całej wyspy. Rodos jest bardzo różnorodny. Jest on świetnym miejscem zarówno dla imprezowiczów, jak i dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku i hałasów.

Zobacz także: https://weddingvibes.pl/wakacje-w-grecji-idealny-kierunek-na-podroz-poslubna/

Ciekawą propozycją dla osób z większym budżetem jest romantyczny wypad na Hawaje. Ten kierunek nie bez powodu przypomina o błogim odpoczynku i wyjątkowej kulturze, która na długo zapada w pamięć. Jest to jedno z najsławniejszych miejsc, wybierane zwłaszcza przez nowożeńców na podróż poślubną. Hawaje kojarzone są głównie z rajskimi plażami, które znajdują się tuż obok oceanu. To idealny kierunek dla osób, które marzą o tropikalnych klimatach i chcą obejrzeć miejsce pełne egzotycznych roślin i zwierząt. Znajdują się tutaj liczne, luksusowe hotele o wysokim standardzie. Znajdziemy też całkiem tanie propozycje dla oszczędnych.

Szeroki wybór różnych opcji na wyjazd wakacyjny dla nowożeńców można znaleźć na stronie internetowej znanego biura podróży https://www.traveligo.pl/.