Rozbudowany rynek ślubny wymaga odpowiedniej cierpliwości w czasie poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej. Tak wielki dostęp do wielu sukni różniących się stylem i krojem sprawia, że często Panna Młoda nie wie co wybrać. Każda kobieta może się pochwalić różnymi kształtami i mankamentami związanymi ze sylwetką. W niektórych przypadkach na ratunek przychodzą suknie ślubne plus size w Warszawie. Dlatego poniżej autorzy artykułu przygotowali poradnik, jak dobrać sukienkę do poszczególnej sylwetki.

Suknie ślubne duże rozmiary – model princessa

Jeśli chodzi o suknie ślubne duże rozmiary w Warszawie, to w asortymencie salonów nigdy nie zabraknie modelu typu princessa. Od lat w Polsce ten krój cieszy się stałą popularnością. Wyróżnia się on rozszerzonym dołem sukienki oraz gorsetem, który jest najczęściej obcisły i bogato zdobiony.

Oryginalna nazwa oczywiście nawiązuje do księżniczki. Okazuje się, że stylistyki bardzo często proponują właśnie princessę puszystym przyszłym Pannom Młodym, jeśli mają one figurę zbliżoną do gruszki. W praktyce chodzi o kobiecą figurę o wąskich ramionach i szerokich biodrach.

Suknia na takiej figurze w doskonały sposób obcina talię, wyróżnia dekolt i odwraca uwagę od rozłożystych dolnych partii ciała. Wybierając taki model sukni, trzeba pamiętać, aby projektantka nie przesadziła z liczbą warstw. Jeśli Panna Młoda ma pełne biodra i pupę to warto wtedy pozbawić suknię tiulu czy koronki, aby wyeliminować uzyskanie efektu tzw. bombki.

Suknie ślubne duże rozmiary – model litera A

Panna Młoda, wybierając suknie ślubne plus size w Warszawie, z pewnością będzie miała styczność z modelem A. To propozycja, w której gorset jest dopasowany do ciała, a dolny odcinek sukni rozszerza się na biodrach.

Całościowy efekt tworzy właśnie literę A. Dlatego z pewnością każdy salon mody ślubnej w Warszawie będzie zalecać taki krój Pannie Młodej, która jest dość niska. W odróżnieniu od princessy model A cechuje się łagodnymi przejściami do dołu, dlatego końcowy efekt jest niezwykle subtelny.