Tradycyjne zespoły muzyczne coraz rzadziej można spotkać na weselach. Teraz państwo młodzi stawiają na muzykę, połączoną z zabawą. Stąd też popularność wodzirejów. Praca wodzireja polega przede wszystkim na czuwaniu nad prawidłowym przebiegiem wesela. Czy wodzirej i DJ to ta sama osoba? Jakie ma zadania?

Kim jest wodzirej weselny?

Wodzirej, który pojawia się na coraz większej liczbie wesel, zajmuje się prowadzeniem uroczystości. Jest jednocześnie prowadzącym wesele, animatorem i konferansjerem. Najważniejsze zadania, które musi realizować wodzirej, to zabawianie gości weselnych, zachęcanie ich do zabawy, organizowanie atrakcji. To po jego stronie leży organizacja oczepin, zapowiadanie utworów. Podczas wesela wodzirej na bieżąco komunikuje się z państwem młodym i czuwa nad sprawnym wydawaniem posiłków. Dodatkowo czuwa nad pracą kamerzysty i fotografa, a także DJ’a. Wodzirej jest swego rodzaju wedding menagerem. To osoba pełna pozytywnej energii, którą jest w stanie zarazić gości weselnych. Z energią i humorem prowadzi wesele, ale nie jest nachalny, gdyż wie, że w tym dniu najważniejszymi osobami są Państwo Młodzi. To osoba, która powinna być otwarta, mieć charyzmę i poczucie humoru.

Zadania wodzireja

Wodzirej weselny odpowiada za przebieg wesela. W wielu przypadkach wodzirej i DJ na wesela w Łodzi to osoby, które ze sobą współpracują. Dj zajmie się oprawą muzyczną, a wodzirej zadba, by każdy punkt programu przebiegł zgodnie z planem. Dzięki temu dopasowują się do siebie i współgrają ze sobą, co zapewnia gościom zabawę bez zbędnych przerw czy nieporozumień. Do głównych zadań wodzireja należy zapowiadanie każdej części uroczystości. Toast, pierwszy taniec, podziękowania to główne zadania wodzireja. Co więcej powinien on inicjować weselne przyśpiewki. Prowadzi oczepiny, zabawy i konkursy dla gości. Jego zadaniem jest zachęcanie ich do zabawy. Musi być czujny, by w razie nieprzewidzianych okoliczności, zaproponować inny przebieg wesela, tak by goście nie mieli poczucia, że coś idzie niezgodnie z planem.

Dobry wodzirej powinien być profesjonalistą, który swoją charyzmą i poczuciem humoru zaraża innych