Planując uroczyste wesele, młoda para musi zorganizować dla gości interesujące i niebanalne atrakcje. Doskonałym sposobem na urozmaicenie oferty cateringowej jest przygotowanie słodkiego stołu. Candy bar na wesele musi efektownie wyglądać, a w eleganckich pojemnikach powinny się znaleźć starannie wyselekcjonowane praliny, ciasteczka, muffiny lub makaroniki. A jakie naczynia najlepiej się sprawdzą do przygotowania modnego candy baru?

Postaw na szklane bomboniery

Szklane bomboniery to funkcjonalne ozdoby powszechnie używane do dekorowania słodkiego stołu. Bomboniera jest wykonana z dobrej jakości szkła i może być okrągła, smukła, wysoka lub niska. Takie opakowanie składa się z pojemnika z pokrywką i nóżki, a poszczególne modele mogą się między sobą różnić pojemnością lub rodzajem uchwytu. Przezroczyste bomboniery można wygodnie kupić w zestawie i postawić na słodkim stole w dowolnej konfiguracji. Jeśli candy bar na wesele ma wyglądać spektakularnie, to słodycze w bombonierze warto ułożyć warstwami. Poza tym wspomniany pojemnik można ozdobić kolorową tasiemką lub umieścić w nim dekoracje z kwiatów.

Zamów dekoracyjne misy i kule

Candy bar na wesele musi przykuwać uwagę gości. Dlatego do jego udekorowania, trzeba zastosować różnorodne naczynia, które pozwolą optymalnie wyeksponować wszystkie produkty. Duża misa szklana na masywnej nodze jest wykonana z niezwykle wytrzymałego szkła i można do niej włożyć ciasteczka, żelki lub popularne pianki. Szklaną kulę można nabyć w wersji otwartej lub zamykanej i jest to naczynie, w którym pięknie będą się prezentowały kwiaty, cukierki, rogaliki czy lentilki. Zwolennicy oryginalnych dekoracji mogą wybrać na weselny candy bar szklane naczynie w kształcie dyni, do którego bez problemu włożą ozdobne świece lub rośliny.

Wybierz stylową paterę z kloszem

Przygotowując candy bar na wesele, nie można zapomnieć o stylowych paterach. Ponieważ jest to naczynie, dzięki któremu można zaprezentować gościom tort, ciasto lub pięknie udekorowane babeczki. Co ważne w renomowanym sklepie można zamówić paterę w różnych rozmiarach oraz na wyższych i niższych nóżkach. W efekcie każdy produkt będzie doskonale widoczny, a goście z łatwością po niego sięgną.

Candy bar na wesele cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem, dlatego warto wiedzieć, jak można w prosty sposób przygotować taką atrakcję. Dobór odpowiednich naczyń i ich właściwe rozmieszczenie pozwoli stworzyć piękną dekorację, która zachwyci weselnych gości i sprawi, że słodkości szybko znikną ze stołu.