Uroczystości związane ze ślubem wymagają odpowiedniej oprawy. Często wynajmuje się firmę, która odpowiada za stworzenie aranżacji ślubno-weselnej w salach i na zewnątrz. Wybór dekoracji zależy od wielu czynników. Można posłużyć się awangardowymi lub bardziej klasycznymi motywami.

Jakie dekoracje weselne będą najlepsze?

Jednym z podstawowych rodzajów dekoracji ślubnych i weselnych są oczywiście kwiaty. Żywe, sztuczne, w całości lub we fragmentach nieodłącznie kojarzą się z weselem i wyjątkową oprawą ślubu. Nawet nowoczesne dekoracje weselne w Bielanach są mniej lub bardziej związane z kwietnymi motywami.

Kwiaty wyglądają dobrze w każdej aranżacji. Mogą być dopasowane do ogólnie przyjętego stylu. Często wesela dekoruje się podobnie jak np. strój panny młodej czy suknie druhen. Kwietny motyw powiela się w różnych miejscach. Dekoracje weselne w Dziekanowie wykonane z prawdziwych kwiatów cieszą oko i zapewniają piękny zapach.

Gdzie kupić dekoracje weselne?

Większość osób decydujących się na wykorzystanie głównie kwiatów jako dekoracji chce korzystać z żywych roślin. Podstawowym punktem zaopatrzenia jest np. kwiaciarnia w Bielanach. Kwiaciarnie pozyskują kwiaty od współpracujących ogrodników. Korzystają też ze szklarni, więc wiele kwiatów dostępnych jest również zimą.

Teoretycznie możliwe jest dekorowanie pomieszczeń lub np. stołu weselnego kwiatami samodzielnie hodowanymi. Niestety w przypadku większych imprez ilość kwiatów może okazać się niewystarczająca. To jednak uroczy pomysł na niewielkie dekoracje weselne w Czosnowie lub np. bukiet ślubny, jeśli taka ma być jego kompozycja.

Dekoracje weselne – co sprawdzi się oprócz kwiatów?

Poza kwiatami lub wraz z nimi dobrze wyglądać będą różne dekoracje tekstylne lub w przypadku niższego budżetu – balony. Wspomniana już kwiaciarnia w Bielanach może zaoferować spory wybór dodatków i akcesoriów idealnych do ozdobienia np. stołów lub krzeseł. Wstążki, kokardki, zwiewne tkaniny ładnie udrapowane będą doskonałą dekoracją.

Podsumowując, wybór dekoracji weselnych zależy od wielu czynników. Często osoby odpowiadające za aranżację wesela decydują się na kwiaty. Wyglądają one bardzo wdzięcznie i pasują do każdego stylu.