Jeśli Wasze finanse nie pozwalają na wynajęcie profesjonalnego zespołu weselnego, dobrą opcją będzie poszukanie  DJ-a. To rozwiązanie niesie ze sobą sporo korzyści, również finansowych.

Oprawa muzyczna to jeden z ważniejszych elementów zabawy weselnej. Najpiękniejsza sala czy najbardziej wyborne jedzenie nie zagwarantują dobrej  imprezy, jeśli muzyka będzie kiepska. Do wyboru macie zespół muzyczny lub DJ-a. Jeśli decydujecie się na tego drugiego, przeczytajcie, jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania.

Bogaty repertuar

DJ odtwarza utwory z płyt, dlatego jego repertuar muzyczny jest bardzo bogaty i wynosi nawet kilka tysięcy piosenek w wielu stylach, takich jak np. rock, disco, pop czy blues. Przed imprezą jest możliwość przygotowania i wręczenia mu listy utworów, które chcielibyście usłyszeć podczas zabawy. To niewątpliwy plus, bowiem istnieje niemal stuprocentowa pewność, iż Wasze muzyczne życzenia zostaną zrealizowane. Również podczas już samego wesela można „ ingerować” w rodzaj i styl muzyki – DJ jest zazwyczaj bardzo elastyczny i puszcza nawet te mniej znane utwory tak, aby każdy był zadowolony.

Dodatkowe plusy i minusy DJa

Z uwagi na rodzaj aktywności na scenie, DJ będzie potrzebował mniej przerw niż zespół muzyczny. Jego zaletą jest również to, że koszty wiążące się z jego obecnością na imprezie są dwa razy tańsze niż w przypadku zespołu muzycznego.

Jeśli sala w której jest organizowana zabawa nie ma dużej powierzchni, to lepszym od zespołu rozwiązaniem będzie właśnie wynajęcie DJ-a. Potrzebuje on bowiem niewielkiej przestrzeni na swoją konsolę, podczas gdy grupa muzyków wraz ze swoimi instrumentami zajmuje dużo więcej miejsca.

Wynajęcie DJ-a ma też swoje ujemne strony. Taka forma oprawy muzycznej może bowiem nie przypaść do gustu osobom starszym, które twierdzą, że prawdziwe wesele to tylko z muzyką na żywo. Dodatkowo, jeśli organizujecie zabawę w typowym stylu biesiadnym, zastanówcie się nad zamówieniem zespołu weselnego. Na tym polu DJ przegrywa z grupą muzyków, grających i śpiewających samodzielnie.