W obecnych czasach nawet kobiety, które na co dzień się nie malują, dbają o makijaż ślubny. Podobnie jak fryzura ślubna, makijaż jest niezbędny. To właśnie tego dnia kobieta chce być najpiękniejsza i tak powinna się czuć. Jaki makijaż ślubny będzie modny na przestrzeni całego 2022 roku?

Makijaż ślubny – co warto o wiedzieć?

Przed wyborem makijażu ślubnego, trzeba koniecznie odwiedzić salon kosmetyczny w Sopocie. To miejsce, w którym każda kobieta szykująca się do ślubu zostanie potraktowana z największą troską i wsparciem. Jest tam wykonywany nie tylko makijaż ślubny, ale i manicure hybrydowy czy pedicure.

Oczywiście wszystkie te zabiegi czekają na przyszłą pannę młodą przed ślubem, dlatego też warto wybrać gabinet kosmetyczny, który oferuje je wszystkie. Dzięki temu kobieta nie będzie musiała jeździć po całym mieście z gotową fryzurą, by udać się na paznokcie.

Mocny czy delikatny makijaż ślubny?

To, na jaki makijaż ślubny przyszła panna młoda się zdecyduje, zależy tylko i wyłącznie od niej. Zwykle w sezonie na modne uznaje się kilka ogólnych stylizacji makijażowych lub tylko pewne akcenty, które oczywiście można zmieniać i ze sobą łączyć w większe kompozycje.

Dobry wizażysta pomoże wybrać pannie młodej taki makijaż, który jednocześnie będzie modny, ale i dopasowany do jej charakteru. Warto zdecydować się na odrobinę mocniejszy makijaż niż zazwyczaj, gdyż kamera ma zwyczaj go „zjadać”, przez co na zdjęciach nie będzie widoczny.

Do czego dopasować makijaż ślubny?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: przede wszystkim do kobiety. To jej musi wszystko pasować. Dopiero w następnej kolejności warto wziąć pod uwagę kolor dodatków (jeśli kolory na sukni się pojawiają) lub kolor kwiatów. Nie jest to jednak konieczne.

Jak widać, warto dopasowywać makijaż do panny młodej i jej realnych oczekiwań. Neutralność sukni ślubnej sprawia, że z makijażem można iść w taką stronę, jaką się chce. Postawić można na wyraźne brwi, nieco błysku w oku i efekt rozświetlonej skóry.