Organizowanie wesela to ogromne wydarzenie, które wymaga nie lada zdolności logistycznych i umiejętności planowania. Aby wszystko przebiegło zgodnie z ustaleniami, konieczne jest dopięcie wszystkich, nawet najdrobniejszych spraw na ostatni guzik, co nie jest proste. Właśnie dlatego wiele par narzeczonych decyduje się na skorzystanie z pomocy konsultanta ślubnego. Czym właściwie zajmuje się taka osoba i w jaki sposób odciąża przyszłą młodą parę?

Jakie są obowiązki konsultanta ślubnego?

Zakres obowiązków, jakie pełni konsultant ślubny w Sulejówku, jest zmienny, a zależy przede wszystkim od tego, czego od niego oczekują narzeczeni. Niektórzy poszukują wsparcia jedynie w wybranych obszarach organizacyjnych, inni z kolei oczekują kompleksowej pomocy w przygotowaniu uroczystości, jak i przyjęcia weselnego odbywającego się po ceremonii zaślubin. Najczęściej konsultant pomaga w wyborze sali weselnej, zajmuje się organizacją dekoracji, menu, ciast, tortu weselnego, możliwości dojazdu do kościoła, urzędu stanu cywilnego itd. Jeśli goście sobie tego życzą, konsultant, dba o zapewnienie miejsc noclegowych dla gości, pomaga także narzeczeństwu w znalezieniu najlepszych lokalizacji, w których mogą uszyć swoje odświętne stroje bądź je wynająć.

Czym kierować się przy wyborze konsultanta ślubnego?

Jeśli również i wy jesteście zainteresowani zatrudnieniem konsultanta, warto w pierwszej kolejności zorientować się, które osoby w twojej okolicy będą w stanie ci pomóc. Często ich wstępna oferta, doświadczenie i opinie na ich temat są dostępne online. Następnie umów się na spotkanie, dowiedz się, czy możecie liczyć na pełne wsparcie, stały i regularny kontakt, a także na jaki koszt musicie się przygotować, jeśli zamierzacie skorzystać z usług konsultanta. Warto zapytać, w jakich godzinach konsultant jest dyspozycyjny, ile czasu przed wydarzeniem rozpocznie jego planowanie oraz czy ze względu na współpracę z konsultantem możecie liczyć na jakieś atrakcyjne zniżki bądź rabaty u współpracujących z doradcą zespołów, właścicieli sal weselnych, dekoratorów itd.