Jest obowiązkowym punktem scenariusza każdego wesela, gdzie cała uwaga gości skupiona jest wyłącznie na Nowożeńcach. Pierwszy taniec, bo o nim mowa, ma znaczenie symboliczne – to znak że Państwo Młodzi rozpoczynają wesele, a tym samym zapraszają gości do wspólnej zabawy.

Walc wiedeński, angielski a może zmysłowa rumba? Co zatańczyć?

Bez względu na to co wybierzecie, pierwszy taniec dobrze wcześniej poćwiczyć, aby wyszło zgrabnie i ładnie. Wprawdzie nikt nie wymaga od Was, abyście tańczyli jak Mistrzowie Świata, ale podczas pierwszego tańca warto pokazać się z jak najlepszej strony. A jeśli zdarzy się wpadka? To nie koniec świata – pierwszy taniec to przecież nie egzamin, który trzeba obowiązkowo zdać na ocenę celującą.

Dobór repertuaru

Pierwszy taniec nie jest zazwyczaj długi, dlatego warto wybrać utwór trwający około 2-3 minuty. Chyba że w jego trakcie chcecie zaprosić również innych weselników do zabawy – wówczas możecie wybrać piosenkę nieco dłuższą (w takim wypadku pamiętajcie o wcześniejszym poproszeniu DJ-a lub wodzireja, aby w odpowiednim momencie Waszego tańca zaprosił na parkiet wszystkie pary).

Repertuar pierwszego tańca powinien być dostosowany do… kreacji Panny Młodej. Wysokie obcasy i długa rozkloszowana lub przeciwnie – bardzo wąska suknia, nie sprzyjają powietrznym akrobacjom czy szybkiemu rytmowi, który dyktuje dyskotekowy utwór. Taniec ma być dla Was przyjemnością, nie stresem, dlatego wybierzcie repertuar, w którym choreografia Was po prostu nie przerośnie. Jeśli nie jesteście pewni swoich umiejętności, zapiszcie się na kurs tańca, który pozwoli Wam na techniczne opanowanie kroków.

Propozycje na pierwszy taniec

1. Walc angielski

Jeden z najłatwiejszych tańców do szybkiego, samodzielnego nauczenia się. Kroki są dość proste, lekkie i zwiewne. Dla totalnych amatorów lub osób którym nie po drodze jest z tańcem, idealna będzie wersja bez figur. Podstawowy krok walca angielskiego jest bardzo elegancki, a długa i powłóczysta suknia Panny Młodej nadaje mu baśniowego charakteru.

2. Walc wiedeński

Nieco trudniejszy od walca angielskiego, ale również nie wymaga wielkich umiejętności tanecznych – cała filozofia tkwi w obrotach dookoła sali w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Styl i charakter walca wiedeńskiego i w tym wypadku podkreśla długa suknia Panny Młodej.

3. Rumba

Bardzo zmysłowy i osobisty taniec. Dużo w nim namiętności i uwodzenia. Jeśli lubicie pląsać na parkiecie i macie już jakiekolwiek doświadczenie z tańcem, wybierzcie rumbę. Zwłaszcza jeśli Panna Młoda ma sukienkę krótką lub typu „rybka”- długa i powłóczysta może nieco przeszkadzać w choreografii tego gorącego, latynoamerykańskiego tańca.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBezalkoholowe wesele
Następny artykułDruhny na weselu